Правомірність отримання житла по відповідній черзі та постановка на квартирний облік

Информация:
ФИО -  Олександр
Электронный адрес -  energonosii@mail.ru
Страна, регион проживания -  Суми
Доброго дня! Цікавить питання взяття на квартирний облік молодої сім’ї. На сьогодні я (чоловік) перебуваю на квартирному обліку при виконкомі Сумської міськради один. Я прописаний в квартирі житловою площею 34,1 кв.м, в якій крім мене прописано ще 5 осіб. Квартира приватизована на 1 особу (на мого батька). Таким чином: 34,1 кв.м /6 осіб = 5,7 кв.м/особу < 6 кв.м, встановлених постановою про правила обліку громадян, потребуючих поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Сумській області від 26.12.84 № 383. При цьому я одружений, маю доньку та фактично проживаю в квартирі жінки. У квартирі жінки прописано 4 особи (її батько, мати, вона та наша донька). Загальна площа квартири – 62,13 кв.м. На праві сумісної спільної власності в рівних частина по 20,71 кв.м квартира розподілена між трьома особами (батьком жінки, її матір’ю та нею). Житлова площа квартири – 36,9 кв.м. Виникла необхідність в постановці на квартирний облік мене, моєї жінки та нашої доньки (як молодої сім’ї). Я звернувся до управління обліку, розподілу та приватизації житла Сумської міської ради за консультацією щодо взяття на облік моєї сім’ї. Мені було сказано, що сім’ю на облік не візьмуть, бо жінка має частку (20,71 кв.м). І варіант: Якщо я зареєструюся в квартирі жінки, то братися до розрахунку буде не лише частка жінки, а вся житлова площа квартири. Так мотивували в управлінні обліку, розподілу та приватизації, мовляв у Житловому кодексі є норма щодо взяття до розрахунку всієї житлової площі квартири, а не часток. Хоча юридично за жінкою закріплена лише її частка, і по суті яке відношення ми, як молода сім’я маємо до її батьків. ІІ варіант: Якщо жінка та донька зареєструються у квартирі моїх батьків виникає питання наступного характеру. До загальної площі квартири (34,1 кв.м) додаватися буде не 20,71 кв.м частки жінки, бо це ж від загальної площі квартири, а лише частка житлової площі (?) 12,3 кв. м (36,9/3) ? Якщо так, то взяття на облік сім’ї можливе, бо (34,1кв.м + 12,3 кв.м)/6+2 = 5,8 кв.м/особу. По І варіанту: чи праве управління обліку, розподілу та приватизації житла Сумської міської ради? Як мені можна аргументувати, чи є офіційні роз’яснення з цього приводу? По ІІ варіанту: чи вірно я розписав: Заздалегідь дякую за відповідь.

Відповідь:

Александр, здравствуйте!

Начну по-порядку.

1. Нуждающимися в улучшении жилищных условий считаются те граждане, кот. 1) ОБЕСПЕЧЕНЫ жилой площадью ниже нормы (мен. 6 м) и в вашем случае 2) те, которые проживают длительное время по договору найма в жилище, которое принадлежит иным гражданам на праве частной собственности. Поясню: ОБЕСПЕЧЕНЫ - значит имеют в собственности, хотя официального такого толкования нет! Но практика это принимает.Что о договоре найма - то вы как раз на основании него и проживаете, только он составлен в устной форме. В случае необходимости не проблема это доказать.
2. К расчетам принимается только размер жилой площади!!!
3. Конкретно по Вашему случаю. Вы с супругой и дочерью как отдельная семья имеете право на улучшение жилищных условий, если в собственности Вашей, жены и дочери (по справке БТИ) находится на каждого не более 6 м/кв. Судя по тому, что в общей собственности вашей семьи есть только 12,3 м/кв, делим их на 3 = меньше 6, следовательно, юридически, Ваша семья имеет право на постановку на квартирный учет согласно правилам, которые действуют в Сумской области.
4. По-сути, не имеет разницы/, где Вы ВСЕ прописаны, но чисто из практики и опыта общения с нашими чиновниками - лучше прописаться там, где общая площадь меньше!!! )))

Всего доброго!
Нужны будут уточнения, пишите в комментариях
Полищук М.С.
Назад в раздел