Что является совместной собственностью супругов и как она делится при разводе?

Информация:
ФИО -  Виктория
Электронный адрес -  victoria_ro@mail.ru
Страна, регион проживания -  Киев
Тема форума для комментариев -  124
Добрый вечер! Мы с мужем прожили в официальном браке около 1 года. у каждого из нас есть по половине 3-х квартиры ( мама оформила на меня и моего мужа по половине квартиры через куплю-продажу, естественно никто из нас денег ей за это не платил). у меня вопрос: могу ли я претендовать на часть жилья бывшего мужа или каждый останется со своей частью. очень серьезный вопрос, так как мама хотела сделать добро, а осталась ни с чем. 

Відповідь:

Доброго вечора, Вікторіє!  З інформації, яку Ви нам надали, мені зрозуміло, що квартиру вам переоформили під час шлюбу як подружжю.  А значить, згідно з положеннями Сімейного Кодексу майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині  та чоловікові на праві спільної сумісної власності. При чому незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини  (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування,  є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя,  частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено  домовленістю між ними або шлюбним договором. При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності  часток подружжя за обставин, що мають істотне значення,  зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї,  приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї.  За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена,   якщо з нею, ним проживають діти, а також  непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування. Якщо Ви вважаєте, що є обставини не визнавати частки рівними -  спробуйте якось домовитися з колишнім чоловіком або ж звертайтеся до суду.

Маю надію, інформація зорієнтувала Вас в ситуації. Успіхів!

Відповідь надала Ірина Неваленна.

Назад в раздел

Ирина Невалённая, 22.03.2012 00:18:57
Шановна Вікторіє, якщо у виникли запитання - залишайте їх тут у вигляді коментарів.
Буде зручніше обговорювати і долучатися до теми іншим юристам. ;)
Полищук Марина, 22.03.2012 16:00:22
Виктория! Здравствуйте!
Из Вашего вопроса не видны все нюансы, которые реально могут существовать. Мой Вам совет - однозначно обратитесь к адвокату в своем регионе и изложите ему всю суть вопроса в подробностях!
Удачи!