Муж решил уйти из семьи. Как будет делиться общее имущество супругов?

Информация:
ФИО -  Максудова Елена викторовна
Электронный адрес -  zai4ik81@rambler.ru
Страна, регион проживания -  Кривой Рог
Здравствуйте! Мы с мужем прожили 6 лет. За это время мы купили 1-но комнатную квартиру, машину и гараж. На машину и гараж одолжили деньги у моих родителей (мы им должны 50 000 грн.) 8 месяцев назад у нас появилась долгожданная дочь. Муж сам с Крыма, и после рождения дочери его как-будто подменили. С дочерью мне не помогает, каждый месяц стал ездеть в Крым, и не к родителям, а к друзьям. Денег дает мало (300 грн на 3 недели). Он решил уйти от нас, снял квартиру. Скажите, пожалуйста, как наше имущество должно делиться (причем есть долги), и сколько процентов из заработной платы он должен нам выплачивать? И пока я сижу в декретном отпуске он должен содержать и меня?

Відповідь:

Добрий вечір, Олена Вікторівна! Відповідно до положень Сімейного Кодексу Україну все майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. Дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпорядження майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Отже, у разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини і чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

Ст. 75 Сімейного Кодексу містить вказівку на те, що як дружина, так і чоловік повинні матеріально підтримувати один одного.Право на утримання (аліменти) має той з подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу. Також, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Таке право (право на утримання) дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, не залежно від того, чи вона працює та не залежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Щодо розміру виплати, то мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Відповідно розмір аліментів визначається судом за заявою одного з подружжя у випадку, коли між подружжям не має згоди щодо розміру утримання дитини. Розмір аліментів, визначений як за рішенням суду, так і за взаємною згодою, може бути згодом збільшено або зменшено судом за позовом платника або одержувача аліментів.

Відповіла: Самусь Альона

Назад в раздел