Развод по решению суда и вопрос раздела имущества супругов

Информация:
ФИО -  Береговец Юрий Иванович
Электронный адрес -  Dustslout@i.ua
Страна, регион проживания -  Украина Сумская область
Скажите, пожалуйста, есть решение суда о разводе но в ЗАГС я не обращался, то есть мы разведены или нужно обращаться в Загс. И ещё раздела имущества не было. Я с несовершеннолетним сыном остался проживать в совместном доме а бывшая жена ушла жить к своей матери. У меня два вопроса:
  1. По истечению какого срока один из не проживающих супругов теряет право на раздел имущества.
  2. Если я приобрету какую нибудь стоящую вещь до раздела имущества, но после развода, то эта вещь то же будет общей или нет.
Спасибо.

Відповідь:

Добрий вечір, Юрій Іванович! По-перше, якщо Ви маєте на руках рішення суду про розірвання шлюбу, то відповідно до останніх нововведень законодавства України, документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили. Тобто, не потрібно при розірванні шлюбу в судовому порядку Вам потім йти і реєструвати це рішення в органі РАЦУ. Оскільки, відповідно до Сімейного кодексу, рішення суду про розірвання шлюбу після після набрання ним законної сили надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відповідних відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

По друге, відповідаючи на Ваше перше запитання, відповідно до ч.2 ст.72 Сімейного Кодексу України, до вимоги про поділ майна, заявленої після розірвання шлюбу, застосовується позовна давність у три роки. Позовна давність обчислюється від дня, коли один із співвласників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права власності.

Якщо ж Ви хочете купити щось після розірвання шлюбу, то відповідно дане майно, не буде вважатися об'єктом права спільної сумісної власності, оскільки Ви з колишньою дружиною вже не перебуваєте в шлюбі.

Відповіла: Самусь Альона

Назад в раздел